VIDEO. "Câinii" au "mușcat" din Petrolul. Fără emoții, elevii lui Kopic obțin victoria

Dinamo - Petrolul 4-1
Dinamo - Petrolul 4-1Profimedia
Dinamo a reușit să învingă Petrolul Ploiești în etapa cu numărul doi din Superliga, scor 4-1.

"Câinii roșii" au reușit să obțină victoria, după un meci excelent făcut împotriva Petrolului.

Dinamo București - Petrolul Ploiești 4-1

Abdallah a deschis scorul în minutul 12 al partidei, jucătorul reușind un șut direct la vinclu, imparabil!

Spre finalul primei reprize, Cătălin Cîrjan a înscris golul doi pentru "Câinii roșii", după o fază ca la carte făcută cu ajutorul lui Selmani.

Golul al treilea a venit în repriza a doua, Selmani reușind și el să-și treacă numele pe tabela de marcaj.

Golurile nu s-au oprit aici. Petrolul Ploiești înscris în minutul 82, iar ploieștenii încă sperau să mai dea două goluri. Cu toate acestea, Dinamo a primit un penalty în minutul 86, iar Politic a transformat fără probleme, stabilind scorul final: 4-1.