VIDEO. Farul obține un egal cu Petrolul Ploiești. Denis Alibec reușește un gol spectaculos

Petrolul Ploiești - Farul Constanța 1-1
Petrolul Ploiești - Farul Constanța 1-1Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia
În etapa cu numărul 9 din Superliga, Farul Constanța și Petrolul Ploiești au remizat, scor 1-1.

Partida a fost una echilibrată, cu ocazii de ambele părți și cu intervenția VAR-ului.

În prima repriză, Petrolul a avut un gol anulat după intervenția VAR-ului, fiind și singurul moment periculos din prima repriză. A doua repriză a fost ceva mai animată, Denis Alibec reușind un gol spectaculos în minutul 60.

El a primit o pasă lungă din defensivă, iar Alibec a dus faza la final de unul singur: a driblat, a intrat în careu și l-a executat pe Zima.

Pe final, Grozav a adus egalitatea pentru Petrolul Ploiești, minutul 83. Ploieștenii au avut emoții, asta după ce jocul a fost oprit minute bune pentru a analiza faza, dar VAR-ul a dat un verdict pozitiv, iar partida s-a terminat 1-1.