VIDEO. Louis Munteanu a reușit o "dublă", dar FCSB a revenit pe final! Egal în derby-ul etapei cu numărul 9

CFR Cluj - FCSB 2-2
CFR Cluj - FCSB 2-2Profimedia
Etapa cu numărul 9 din Superliga României a avut ca derby meciul dintre CFR Cluj și FCSB.

Echipa antrenată de Dan Petrescu a început bine meciul, cu ocazii destul de mari și o atitudine bună.

Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 36 al partidei, reușind să-l execute pe Târnovanu, iar CFR Cluj a intrat cu avantaj la pauză.

Echipa antrenată de Charalambous a făcut patru schimbări la pauză. Cu toate acestea, Louis Munteanu a reușit "dubla", chiar la patru minute după ce a început a doua repriză.

Derby-ul era în mâinile clujenilor, dar bucureștenii au luptat și au reușit să revină! Băluță și-a readus echipa în joc, reușind să înscrie în minutul 59.

Dawa a fost "eroul" FCSB-ului de la Cluj. Jucătorul a înscris golul egalizator, chiar pe final, în minutul 87. CFR și FCSB au obținut câte un punct din acest duel.

CFR venea după trei victorii consecutive în campionat cu 3-0. FCSB nu are nicio victorie în deplasare în acest sezon, înregistrând două egaluri şi un eşec.