VIDEO. Show total pe Giulești. CFR obține doar un punct, după ce a primit gol în ultimele momente ale partidei

Rapid - CFR Cluj 2-2
Rapid - CFR Cluj 2-2Profimedia
În duelul din etapa cu numărul doi din Superliga, FC Rapid a jucat contra celor de la CFR Cluj, pe Giulești. Chiar dacă au avut parte de o atmosferă incendiară, rapidiștii lui Neil Lennon au reușit doar un egal, scor 2-2.

CFR-ul a plecat acasă cu un punct din Giulești, după un meci animat, cu ocazii de ambele părți.

Rapid București - CFR Cluj 2-2

Prima repriză a fost intensă, cu ocazii de ambele părți, Daniel Bîrligea reușind să deschidă scorul în minutul 28 al partidei, cu un șut bine plasat din interiorul careului.

Rapidiștii au atacat constant, dar nu au reușit să fructifice ocaziile în prima repriză. În a doua jumătate a meciului, Rrahmani a reușit să înscrie din penalty, iar egalitatea a fost restabilită.

Clujenii nu s-au lăsat și au luptat până la capăt, nigerianul Peter Michael reușind să înscrie dintr-o poziție destul de grea, la 3 minute după ce Dan Petrescu l-a introdus în teren, iar CFR-iștii au plecat cu cele trei puncte.

Finalul meciului a fost unul intens, cu Rapid care ataca constant, iar munca a dat roade. Hasani a reușit să înscrie în ultimul minut al partidei și a adus un punct pentru echipa sa.