Zeljko Kopic, imediat după Poli Iași - Dinamo 2-2: "Cred că trebuia să câștigăm acest meci"

Poli Iași - Dinamo 2-2
Poli Iași - Dinamo 2-2Profimedia
Poli Iași și Dinamo București au remizat, scor 2-2, în ultimul meci din etapa cu numărul cinci a Superligii.

După remiza de 2-2 obținută de Dinamo în deplasarea de la Iași, antrenorul Zeljko Kopic, în vârstă de 46 de ani, a oferit primele impresii.

Deși echipa sa a condus inițial, Dinamo a fost întoarsă de Poli Iași, reușind să egaleze în repriza a doua printr-un autogol al lui Todor Todoroski, în vârstă de 25 de ani.

La finalul partidei, Kopic s-a arătat mulțumit de prestația jucătorilor săi și a dezvăluit că Dinamo este aproape de a aduce încă unul sau doi jucători în lot. Cu toate acestea, antrenorul nu a putut oferi detalii despre starea de sănătate a lui Abdallah și Politic, doi dintre jucătorii esențiali ai echipei, care au suferit accidentări în prima repriză.

"Cred că trebuia să câștigăm acest meci"

"A fost un meci bun, am întâlnit un adversar agresiv. A reușit să înscrie un gol fantastic. Mi-a plăcut reacția echipei din repriza a doua. Sunt satisfăcut de asta, am avut posesie, ocazii.

Cred că trebuia să câștigăm acest meci. Le-am spus jucătorilor în repriza a doua să continue să insiste, să joace tot așa. Am făcut câteva greșeli, dar au înțeles exact ceea ce le-am cerut. Milanov nu a fost aici, dar sunt mulțumit de evoluția jucătorilor.

Trebuie să vedem cum sunt Abdallah și Politic Vom verifica, vom vedea care este situația lor. În acest moment nu pot să spun nimic despre asta. Medicii vor da verdictul.

Plănuim să aducem 1-2 jucători, lucrăm la acest aspect. Curând vom avea ceva concret. Ne pregătim pentru meciul cu Rapid, este un derby, dar mai întâi trebuie să ne recuperăm după acest meci. Vom lupta și vom da totul pe teren în acel meci”, a declarat Zeljko Kopic.