CSA Steaua reușește doar o remiză cu Oțelul Galați/Gloria Buzău - Politehnica Iași 1-1

Liga 2: Gloria Buzău - Politehnica Iași 1-1, CSA Steaua - Oțelul Galați 1-1
Liga 2: Gloria Buzău - Politehnica Iași 1-1, CSA Steaua - Oțelul Galați 1-1Profimedia
În meciurile din Liga a 2-a am avut parte de două remize. În prima partidă, Gloria Buzău a remizat cu Politehnica Iași (1-1), iar între meciul dintre CSA Steaua și Oțelul Galați s-a înregistrat același rezultat.

Gloria Buzău - Politehnica Iași 1-1

Gloria Buzău a terminat la egalitate cu Politehnica Iași, 1-1, duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a șaptea a fazei play-off a Ligii a II-a fotbal.

Poli Iași, matematic promovată în Superligă, a deschis scorul prin Cătălin Itu (53), dar gazdele au egalat la ultima fază de atac, prin brazilianul Eduardo Feitoza Sampaio "Dudu" (90+4).

Gloria a ratat șansa de urca pe locul al patrulea în clasament.

Clasament
ClasamentFlashscore

CSA Steaua - Oțelul Galați 1-1

CSA Steaua a fost aproape de o victorie cu Oțelul Galați. A deschis scorul în minutul 54 prin Chipirliu, dar a fost egalată pe final meci, în minutul 89, Cisotti reușind să aducă un punct gălățenilor.

Dean Beta a văzut cartonașul în minutul 85 al partidei.