FC Bihor și FC U Craiova își împart punctele la Oradea. Ocazie imensă ratată în final de olteni

FC Bihor și FC U Craiova încheie la egalitate, scor 1-1
FC Bihor și FC U Craiova încheie la egalitate, scor 1-1Facebook / F.C. Bihor Oradea
În cea mai recentă etapă din Liga a II-a, FC Bihor și FC U Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1.

FC Bihor - FC U Craiova 1-1

Duelul de pe stadionul Iuliu Bodola nu a început prea bine pentru gazde, întrucât oltenii lui Marius Croitoru au deschis scorul încă din minutul 2, la prima fază fixă, Idris Bounaas ducându-i pe oaspeți în avantaj.

Bihorenii pregătiți de argentinianul Gustavo Aragolaza au găsit egalarea la jumătatea primei părți, prin Andrei Moga, care l-a învins pe portarul Codruț Sandu cu un șut la colțul lung din interiorul careului.

Rezumat video complet:

Tabela a rămas neschimbată până la finalul celor 90 de minute, oltenii ratând însă mari ocazii de a se desprinde. Din 2 metri, Ibrahim a finalizat defectuos, trimițând balonul peste poarta lui Rodrigo Garcia Accinelli.

Cu siguranță, rezultatul nu este unul convenabil pentru niciuna dintre echipe. Bihorenii sunt pe locul 14, cu 11 puncte, în vreme ce FC U Craiova ocupă poziția a 10-a, cu 13 lungimi.