FCSB câștigă amicalul cu FC Voluntari, Rapid pierde cu o echipă din Liga 2

FCSB ăn Superligă contra celor de la UTA
FCSB ăn Superligă contra celor de la UTA Răzvan Păsărică/SPORT PICTURES/Profimedia
FCSB a câştigat cu 3-0 partida amicală disputată sâmbătă, împotriva celor de la FC Voluntari, la Baza Sportivă FCSB. O partidă amicală a disputat și Rapid București, învinsă cu 1-2 de CS Mioveni.

Golurile roş-albaştrilor au fost reuşite de Valentin Creţu, în minutul 6, Baba Alhassan, minutul 36 şi Marius Ştefănescu, în minutul 75.

Pentru FCSB au debutat, în acest joc, noile achiziţii Daniel Bîrligea şi Mihai Popescu, primul fiind coautor la golul lui Ştefănescu.

FCSB a evoluat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Udrea - Creţu, Chiricheş, Alecsandroaie, Panţîru - Şut, Alhassan - Baeten, Oct. Popescu, Miculescu - Tănase.

În a doua repriză, echipa trimisă în teren de Elias Charalambous a fost următoarea: Vlad - Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu - Alhassan, Baeten - Ştefănescu, L. Phelipe, Popa - Bîrligea.

Pe parcursul celei de-a doua părţi, Damaşcan l-a înlocuit pe Baeten.

Giuleștenii pierd în amical

Rapid Bucureşti a fost învinsă de formația de ligă secundă CS Mioveni cu scorul de 2-1 (2-1), sâmbătă, într-un meci amical desfăşurat la Baza Constructorul din Capitală.

Florent Hasani (41) a marcat pentru formația din Superligă, în timp ce golurile oaspeților au fost reuşite de Duțan (3) şi Pozatzidis (32), potrivit paginii de Facebook a clubului giuleştean.

Antrenorul Marius Şumudică a aliniat formula: Aioani (Briciu, 71) - Onea (E. Mănăilă, 77), Blazek, Paşcanu (C. Dragomir, 64), Braun (P. Popa, 59) - Hromada (Oaidă, 46), Gojkovic (Emmers, 46) - Micovschi (S. Banu, 77), Papeau (A. Şucu, 58), Petrila (Burmaz, 46) - Hasani (D. Niculescu, 71).