Steaua se impune pe terenul lui FC Bihor și își continuă parcursul fără greșeală din deplasare

Steaua a câștigat pe terenul lui FC Bihor
Steaua a câștigat pe terenul lui FC BihorFC Bihor
Steaua București a câștigat la limită partida cu FC Bihor, scor 1-0, în deschiderea etapei a șaptea din Liga a II-a de fotbal masculin.

Steaua a început în forță la Oradea și a ratat prima ocazie după 50 de secunde, când Chipirliu a șutat peste poartă deși se afla în poziție ideală, față în față cu portarul bihorenilor. Singurul gol al partidei a fost reuşit de David Matei, în minutul 21. După trei minute, Ioan Filip a avut ocazia egalării, însă șutul său a lovit bara laterală.

Steaua a fost aproape să-și majoreze avantajul, însă șutul lui Vîrtej a trecut pe lângă poartă, iar Drăghici a trimis în bară în repriza secundă.

În urma acestei victorii, Steaua rămâne neînvinsă în acest sezon (V4, E3), cu punctaj maxim în deplasare. Bihorenii suferă însă al treilea eșec la rând.

Etapa a șaptea a ligii secunde se va disputa pe parcursul a șase zile, ultima partidă fiind programată marți, 24 septembrie.