Nicolae Dică, antrenorul lui FC Argeș
Nicolae Dică, antrenorul lui FC ArgeșProfimedia
În runda cu numărul 6 din Liga a 2-a, FC Argeș s-a impus pe teren propriu în fața Concordiei Chiajna, scor 3-2.

FC Argeș - Concordia Chiajna 3-2

A fost o partidă spectaculoasă cu multe goluri pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitești, acolo unde argeșenii au deschis tabela prin Marius Briceag chiar înainte de pauză.

Partea secundă a fost însă una mult mai animată. Cu 20 de minute înainte de fluierul final, Robert Moldoveanu, intrat în a doua parte a jocului, a majorat avantajul gazdelor cu o lovitură de cap, pentru ca veteranul Mihai Roman să puncteze pentru 3-0 la scurt timp.

Trupa lui Nicolae Dică a trăit cu emoții însă finalul partidei, întrucât oaspeții au reușit să înscrie de două ori în doar două minute. Neicuțescu (82) și Ghimfuș (84) au profitat de erorile din apărarea argeșeană. Cu toate astea, elevii lui Ilie Poenaru nu au reușit să obțină rezultatul de egalitate, Concordia Chiajna ocupând în acest moment locul 13, cu 7 puncte.

De partea cealaltă, Argeșul lui Dică a urcat pe poziția a 10-a, cu 8 puncte acumulate după 6 etape.