Egalitate în Ghencea între Steaua București și CSM Reșița, scor 2-2
Egalitate în Ghencea între Steaua București și CSM Reșița, scor 2-2Facebook / Steaua București
Pe Stadionul Ghencea din Capitală, Steaua București și CSM Reșița au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 3 din Liga a II-a.

Steaua București - CSM Reșița 2-2

După startul bun de sezon în care au reușit o victorie convingătoare cu 2-0 în compania celor de la FC U Craiova, CSM Reșița a plecat cu un punct din Ghencea, elevii lui Flavius Stoican ajungând la cel de-al doilea rezultat de egalitate consecutiv.

În primele 10 minute de joc, oaspeții au avut o dublă mare ocazie, mingea oprindu-se de două ori în bara porții apărate de Rafael Munteanu.

Câștig de cauză au avut jucătorii lui Daniel Oprița, Florin Răsdan reușind să deschidă scorul cu un șut din interiorul suprafeței de pedeapsă.

La scurt timp, Florian Haită a adus egalarea pentru Reșița după o acțiune superbă pe cont propriu.

Cu toate astea, Steaua a intrat la pauză în avantaj, stoperul Mihai Kereki reluând cu succes cu o lovitură de cap din centrarea lui Vîrtej.

În partea secundă, CSM Reșița a avut puterea să revină din nou, atacantul malian Moussa Samake stabilind scorul final în minutul 65.