Florinel Coman va juca în grupele Ligii Campionilor Asiei

Florinel Coman (al doilea din dreapta) sărbătorește alături de colegi calificarea în grupele Ligii Campionilor AsieiAl Gharafa X
Echipele Al Gharafa, la care joacă internaționalul român Florinel Coman, şi Shandong Taishan s-au calificat în grupele Ligii Campionilor Asiei la fotbal, după ce au ieşit victorioase în barajele disputate marți.

Echipa qatariană Al Gharafa a învins-o pe Shabab Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite) cu 1-0, la Al Khor, prin golul reuşit de tunisianul Ferjani Sassi (50).

Coman a jucat din primul minut şi a fost schimbat în min. 90+6.

Chinezii de la Shandong Taishan au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Bangkok United (4-3), scorul fiind egal, 1-1, după cele 90 de minute regulamentare şi după prelungiri.

Tragerea la sorți a grupelor va avea loc vineri, iar competiția va debuta pe 16 septembrie.