Al-Gharafa s-a calificat în grupele Ligii Campionilor Asiei
Al-Gharafa s-a calificat în grupele Ligii Campionilor AsieiX / AL GHARAFA SC
Al-Gharafa, formația qatareză la care este legitimat Florinel Coman, a obținut marți seară (13 august) calificarea în grupele Ligii Campionilor Asiei.

Al-Gharafa - Shabab Al-Ahli Dubai 1-0

Florinel Coman, care a ajuns în această vară la Al-Gharafa, a fost titular în echipa condusă de portughezul Pedro Martins.

Duelul cu Shabab Al-Ahli Dubai, echipă din Emiratele Arabe Unite, a fost câștigat de trupa qatareză la limită, scor 1-0, rezultat care îi duce pe Florinel Coman și Joselu direct în grupele Ligii Campionilor Asiei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de tunisianul Ferjani Sassi în minutul 50. În prima repriză, Florinel Coman a semnat o ocazie de gol, la o fază la care VAR-ul a refuzat în cele din urmă reușita atacantului spaniol Joselu din minutul 6.