Ladislau Boloni, după ce a retrogradat cu Metz în Ligue 2: "Nu voi spune nimic"

Ladislau Boloni
Ladislau BoloniProfimedia
FC Metz nu a reușit să se salveze de la retrogradare. După ce a pierdut turul barajului cu Saint Etienne (1-2), echipa pregătită de Ladislau Boloni a condus cu 2-1 după 90 de minute și a împins meciul în prelungiri, însă un gol târziu marcat de oaspeți i-a trimis în liga secundă.

Înainte de meci, circulau zvonuri conform cărora antrenorul român urma să fie demis indiferent de rezultatul barajului. Astfel, la conferința de presă de după returul cu Saint-Etienne, acesta a fost întrebat despre viitorul său.

”Am vorbit cu soția mea. I-am spus să-mi cumpere o sticlă de whisky. O să beau un pahar cu câteva cuburi de gheață. Știu ce vreți să auziți de la mine, dar nu voi spune nimic.

Evident că voi avea discuții cu cei din conducerea clubului. Avem lucruri de pus la punct, decizii de luat”, a declarat Ladislau Boloni, citat de L’Equipe.