Luis Suarez marchează o dublă pentru Inter Miami. Messi, în continuare absent

Suarez a țintit împotriva lui Chicago
Suarez a țintit împotriva lui ChicagoPatrick McDermott/Getty Images/AFP
Luis Suarez a ajutat Inter Miami să obțină o victorie cu 4-1 în fața lui Chicago Fire. Uruguayanul se află la 16 goluri în 20 de meciuri MLS în acest sezon.

Miami a jucat din nou fără Lionel Messi, care a fost pe tușă după ce a suferit o accidentare la gleznă la Copa America, în luna iulie.

În ciuda acestui fapt, Miami s-a calificat deja în play-off și rămâne lider în campionatul american de fotbal.

Inter a preluat conducerea în minutul 25, după ce un șut al lui Suarez a fost apărat, dar a ajuns totuși în poartă prin intermediul unui fundaș.

La un minut după pauză, Suarez a marcat după o combinație cu Diego Gomez. Atacantul a marcat golul de 3-0 la jumătatea reprizei secunde.

Giorgios Koutsias a marcat unicul gol pentru Chicago, în timp ce Robert Taylor a stabilit scorul final.