Yamal, depășit de un alt adolescent. Cavan Sullivan stabilește un nou record de vârstă la debutul în MLS

Cavan Sullivan, istorie MLS.
Cavan Sullivan, istorie MLS.Profimedia
Adolescentul Cavan Sullivan a intrat pe teren la 14 ani și 293 de zile.

Philadelphia Union l-a aruncat în luptă pe Cavan Sullivan, un copil încă la numai 14 ani.

A fost o zi specială pentru familia Sullivan, miercuri, în victoria cu 5-1 în fața lui New England Revolution.

Quinn Sullivan a marcat în minutul 84, iar fratele său, Cavan, a devenit cel mai tânăr fotbalist care a jucat într-un meci profesionist în orice ligă din SUA, la 14 ani și 293 de zile.

Ambii au intrat în repriza a doua, Quinn în minutul 71 în locul lui Mikael Uhre și Cavan imediat după golul fratelui său, în locul lui Tai Baribo.

Philadelphia a intrat la vestiare la pauză cu un avantaj de trei goluri, iar în repriza a doua a avut parte de un record național odată cu introducerea lui Sullivan.