Adversara FCSB-ului din turul II al Conference League e pe val. CSKA 1948 Sofia, victorie cu 3-0Profimedia
CSKA 1948 Sofia a reușit să câștige cu scorul de 3-0 meciul împotriva celor de la Pirin Blagoevgrad, din etapa a doua a campionatului Bulgariei.

CSKA va fi adversara FCSB-ului din turul II al Conference League și se pare că este pe val în campionatul bulgăresc.

Golurile echipei au fost marcate de Stoyan Stoichkov (minutul 9), Pedrinho (minutul 22, din penalty) și Georgi Rusev (minutul 90+1). Mai mult, aceștia au mai avut și un gol anulat în minutul 82.

CSKA 1948 Sofia e pe val

De asemenea, bulgarii au mai câștigat cu 2-1 în deplasare în etapa precedentă împotriva lui Levski Sofia. Astfel, CSKA 1948 Sofia a început pe val noul sezon, cu două victorii din tot atâtea posibile.

FCSB și CSKA 1948 se vor întâlni în turul al II-lea al Conference League pe 26 iulie, în timp ce manșa retur este programată pentru 3 august.

"Chiar dacă mă deranjează, suntem în spatele României în ceea ce privește fotbalul, nivelul tehnic sau de organizare, însă sper că lucrurile s-au mai schimbat în ultimii ani.

Este un meci de nivel european și nu există favorite. Oricine poate elimina pe oricine, indiferent că există un ușor avantaj pentru una dintre formații.

CSKA 1948 are acum un lot bun, atât cantitativ, cât și calitativ. Timpul este scurt și trebuie să fie foarte motivați pentru că, la rândul lor, românii sunt extrem de motivați să se califice", a spus Valentin Iliev, fostul jucător al celor de la FCSB, într-un interviu pentru Darik Radio.