Arsenal, victorie fără emoții împotriva celor de la Wolves. Havertz a deschis scorul

Arsenal - Wolves 2-0
Arsenal - Wolves 2-0Profimedia
Arsenal și-a continuat seria de două victorii consecutive din pre-sezon cu o nouă victorie. Astfel, "tunarii" dau startul noii campanii din Premier League, învingând Wolves cu 2-0 pe Emirates Stadium.

Havertz a fost cel care a deschis drumul către titlu, reușind să deschidă scorul în minutul 25 al partidei, scorul pauzei fiind de 1-0 în favoarea celor de la Arsenal.

A doua repriză, Saka și-a trecut și el numele pe tabela de marca, reușind un gol în minutul 74 al partidei, iar "tunarii" obțin cele trei puncte, fără emoții.

În ceea ce privește echipa Wolves, aceștia au câștigat doar o singură dată în ultimele 11 meciuri de campionat, începând de la campania precedentă. Totuși, au existat câteva aspecte pozitive pe care echipa lui Gary O'Neil le poate folosi ca bază pentru a progresa.