Cristiano Ronaldo, gol și assist pentru Al Nassr. Portughezul, la un singur pas de o bornă uriașă

Ronaldo sărbătorește golul lui Al Nassr
Ronaldo sărbătorește golul lui Al NassrAl Nassr
În etapa a doua, echipa lui Luís Castro a obținut prima victorie în campionat. Atacantul portughez a marcat și a fost la un gol distanță de a atinge borna 900 de goluri în carieră.

Al Feiha 1-4 Al Nassr

Scorurile jucătorilor
Scorurile jucătorilorFlashscore

Norii care au planat asupra lui Al Nassr încep să se risipească.

Cu Cristiano Ronaldo și Otávio în unsprezecele de start, echipa lui Luís Castro a triumfat acasă cu Al Feiha în runda a doua a campionatului saudit.

Cristiano Ronaldo a sfârșit prin a fi una dintre vedetele meciului. Portughezul a început prin a-i oferi pasa decisivă lui Anderson Talisca (minutul 5), iar apoi, pe finalul primei reprize (45+10'), a executat excelent o lovitură liberă și a trimis mingea în plasă.

A fost cel de-al 899-lea gol din cariera internaționalului portughez.

Al Nassr a revenit și mai decisă pe teren în a doua repriză. Al Feiha încă i-a testat reflexele lui Bento în câteva rânduri, dar Brozovic (85') a lansat o rachetă care s-a oprit în plasa adversarilor, pentru a pune capăt oricăror îndoieli cu privire la învingător.

Golul lui Sakala (87') s-a dovedit a fi o simplă consolare pentru gazde, care l-au mai văzut apoi pe Talisca (90+5 minute) marcând o adevărată bijuterie în prelungiri. Scor final 4-1.

Numerele meciului
Numerele meciuluiFlashscore

Cu acest rezultat, Al Nassr a ajuns la patru puncte și ocupă primul loc în clasament, fiind devansată în acest moment doar de Al Qadisiya. Al Feiha a pierdut al doilea meci la rând.