Football Tracker LIVE: Mallorca întâlnește Sevilla / Barcelona joacă împotriva lui Rayo Vallecano

Football TrackerProfimedia / Flashscore
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa

Cele mai importante momente din Liga 1 pot fi găsite aici

Marți, 27 august

Astăzi, de la 20:00, Mallorca întâlnește Sevilla, iar de la ora 22:30, Barcelona va juca împotriva lui Rayo Vallecano, formație unde evoluează românul Andrei Rațiu.

Luni, 26 august

SERIE A: Verona - Juventus 0-3Al doilea succes consecutiv pentru trupa lui Thiago Motta. Pe stadionul Marc'Antonio Bentegodi din Verona, Juventus a obținut același rezultat precum cel din prima etapă cu nou-promovata Como.

Vlahovic cu o dublă în minutele 28 și 53 (penalty) și Savona (min 39) au decis soarta partidei din etapa a 2-a din Serie A.

Note
NoteFlashscore

SERIE A: Cagliari - Como 1-1A doua remiză consecutivă pentru Cagliari în campionat, în vreme ce Como obține primul punct de la revenirea în Serie A.

Gazdele au deschis scorul prin Piccoli (44) chiar înainte de pauză, pentru ca Patrick Cutrone (54) să restabilească egalitatea în partea secundă.

Mijlocașul român Răzvan Marin a fost integralist pentru Caglari, jucătorul fiind notat cu 6.7 de Flashscore.

Note

Programul zilei:

Astăzi, de la 19:30, Cagliari joacă împotriva Como, Juventus înfruntă Verona, ora 21:45. LaLiga aduce un duel între Villarreal și Celta Vigo, de la 22:30.

Duminică, 25 august

23:42 - SERIE A - Ultimele două meciuri ale zilei s-au încheiat cu o victorie a gazdelor, 3-0 pentru Napoli cu Bologna, și o mare surpriză, Empoli reușind să se impună cu 2-1 pe terenul celor de la AS Roma

21:33 - SERIE A - Primele rezultate ale zilei din Italia: Fiorentina - Venezia 0-0, cu un Joronen excelent în poarta lagunarilor, și Torino - Atalanta 2-1, bergamascii ratând un penalty pe final prin Pasalic.

20:23 - PREMIER LEAGUE - Liverpool i-a oferit lui Arne Slot un debut de vis pe Anfield. ”Cormoranii” s-au impus cu 2-0 în fața lui Brentford, la capătul unui meci pe care l-au controlat cu autoritate.

Luis Diaz a deschis scorul în prima repriză, înainte ca tot el să furnizeze un assist pentru Salah, iar egipteanul a stabilit scorul final.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

20:00 - LaLIGA - Real Madrid a avut mai mult de furcă decât s-ar fi așteptat în compania modestei Valladolid. După 0-0 la pauză, Los Blancos au reușit să deschidă scorul grație unei lovituri libere executate excelent de Fede Valverde. Brahim Diaz a majorat avantajul cu puțin timp înainte de expirarea timpului regulamentar, pentru ca Endrick să stabilească scorul final în minutele de prelungire.

19:14 - LaLIGA - Federico Valverde sparge gheața pe Bernabeu. Real Madrid - Valladolid 1-0

18:24 - BUNDESLIGA - Meci cu suișuri și coborâșuri pentru Bayern în prima etapă din Bundesliga. Musiala a deschis scorul la Wolfsburg, dar echipa gazdă a replicat printr-o ”dublă” a lui Majer.

Harry Kane a forțat un autogol al lui Kaminski în minutul 65, pentru ca golul izbăvitor la debutul lui Vincent Kompany pe banca bavarezilor să vină în minutul 82, când Kane l-a servit pe Gnabry în interiorul careului advers, iar acesta a găsit plasa cu un șut la colțul lung.

Notele jucătorilor

Notele jucătorilorFlashscore

17:59 - PREMIER LEAGUE - Chelsea a demolat-o pe Wolves în etapa a doua din Premier League. ”Blues” s-au impus cu 6-2 pe Molineaux, Madueke reușind un hattrick (toate pasele decisive au venit de la Palmer).

Joao Felix a înscris și el la revenirea în gruparea londoneză. Palmer și Jackson au marcat celelalte două goluri, în timp ce pentru gazde au înscris Cunha și Larsen.

Într-o altă partidă, Newcastle a egalat târziu la Bournemouth, 1-1. Tavernier a deschis scorul pentru gazde în prima repriză, iar Gordon a restabilit egalitatea în minutul 76. Gazdele au avut pe final un gol anulat de VAR.

17:30 - PREMIER LEAGUE - Noni Madueke face spectacol pe Molineaux. El a reușit un hattrick pentru Chelsea, care conduce cu 5-2 în fața lui Wolves.

17:25 - LaLIGA - Echipele de start în Real Madrid - Valladolid

Echipe de start Real Madrid - Valladolid
Echipe de start Real Madrid - ValladolidFlashscore

16:54 - BUNDESLIGA - Primul gol al lui Bayern în noul sezon a fost marcat de Musiala la Wolfsburg

16:53 - PREMIER LEAGUE - Pauză în Anglia. Wolves - Chelsea 1-2 (Palmer a marcat golul doi pentru londonezi), Bournemouth - Newcastle 1-0

16:37 - PREMIER LEAGUE - Wolves - Chelsea 1-1, după ce Cunha a restabilit egalitate. La Bournemouth, gazdele conduc cu 1-0 după reușita lui Tavernier.

16:03 - PREMIER LEAGUE - Chelsea deschide scorul în minutul 2 pe terenul lui Wolves. Marcator: Nicolas Jackson

15:30 - PREMIER LEAGUE - Echipele de start în Bournemouth - Newcastle și Wolves - Chelsea

Echipe de start Bournemouth - Newcastle
Echipe de start Bournemouth - NewcastleFlashscore
Echipe de start Wolves - Chelsea
Echipe de start Wolves - ChelseaFlashscore

14:51 - MLS - Marco Reus și-a făcut debutul în liga nord-americană

11:34 - PREMIER LEAGUE - Etapa a 2-a din campionatul Anglie continuă cu 3 partide de top: Bournemouth vs. Newcastle,  Wolves vs. Chelsea și Liverpool vs. Brentford.

11:23 - La LIGA  - Real Madrid o înfruntă acasă pe Valladolid. Va fi prima partidă în fața suporterilor blanco pentru starul francez Kylian Mbappe. Real nu poate face pași greșiți după ce Barcelona a înregistrat punctaj maxim în primele două etape.

Clasament La Liga
Clasament La LigaFlashscore

10:15 - BUNDESLIGA - După un sezon ratat, în care Leverkusen a fost vedeta, Bayern Munchen vrea să redevină vioara întâi în Bundesliga. E ocazia perfectă pentru bavarezi, care debutează în deplasare la Wolfsburg, de la ora 16:30.

Etapa 1
Etapa 1Flashscore

Sâmbătă, 24 august

23:41 - SERIE A - Inter se impune fără emoții în fața lui Lecce, scor 2-0. Darmian a deschis scorul în prima repriză, iar Chalhanoglu a stabilit scorul final din penalty în partea secundă.

23:10 - SUPERLIG - George Pușcaș a spart gheața! În runda a treia din SuperLig, Bodrumspor a primit vizita celor de la Konyaspor, iar Pușcaș a fost titular.

Gazdele au deschis scorul în minutul 28, după autogolul lui Demirbag, iar George Pușcaș a majorat avantajul lui Bodrumspor în minutul 40, după o pasă excelentă a lui Mohammed.

22:00 - LaLIGA - Barcelona obține a doua victorie a sezonului. Catalanii s-au impus cu 2-1 în fața celor de la Athletic Bilbao. Yamal a deschis scorul (min 24), dar Sancet a egalat din penalty (min 42). Golul victoriei a fost reușit de Lewandowski în minutul 75.

21:33 - BUNDESLIGA - Borussia Dortmund începe cu o victorie noul sezon: 2-0 pe teren propriu cu Eintracht Frankfurt, grație unei ”duble” a lui Jamie Bynoe-Gittens

21:32 - PREMIER LEAGUE - Arsenal obține o victorie mare la Aston Villa. Trossard și Partey au marcat în victoria cu 2-0 a Tunarilor.

21:27 - SERIE A - Victorie pentru Parma, care se impune cu 2-1 în fața lui AC Milan. Dennis Man a fost cel mai bun jucător de pe teren, reușind și un gol în poarta lui Maignan. ȘI Valentin Mihăilă a fost titular, extrema fiind la un pas de a-și trece numele pe lista marcatorilor, dar a irosit câteva ocazii imense. Vezi golul lui Man și citește cronica completă aici

19:34 - SERIE A - Dennis Man a aruncat în aer tribunele de pe Ennio Tardini, reușind să deschidă scorul contra lui AC Milan. Internaționalul român l-a învins pe Maignan în minutul 2 și este deja la al doilea gol în Serie A.

19:10 - PREMIER LEAGUE - Echipele de start în Aston Villa - Arsenal

Echipele de start în Aston Villa - Arsenal
Echipele de start în Aston Villa - ArsenalFlashscore

18:55 - PREMIER LEAGUE - Victorii confortabile pentru Manchester City (4-1 cu Ipswich) și Tottenham (4-0 cu Everton). Erling Haaland reușește un nou hattrick. Rezultatele zilei de până acum din Anglia:

Rezultate Premier League
Rezultate Premier LeagueFlashscore

Consultă statisticile complete aici.

18:52 - LaLIGA - Echipele de start în Barcelona - Athetic Bilbao

Echipele de start în Barcelona - Bilbao
Echipele de start în Barcelona - BilbaoFlashscore

18:39 - SERIE A - Dennis Man și Valentin Mihăilă sunt titulari în meciul Parmei din runda a doua din Serie A, cu AC Milan

Echipele de start în Parma - Milan
Echipele de start în Parma - MilanFlashscore

18:29 - BUNDESLIGA - Rezultatele înregistrate până acum în prima etapă din Bundesliga

Rezultate Bundesliga
Rezultate BundesligaFlashscore

17:55 - PREMIER LEAGUE - Reacția lui Erik ten Hag după ce Man United a pierdut în prelungirile partidei de la Brighton

17:45 - PREMIER LEAGUE - Gafă imensă a lui Jordan Pickford în meciul cu Tottenham. Portarul lui Everton a primit o pasă înapoi și a încercat să degajeze, dar și-a îndepărtat prea mult mingea și a fost deposedat de Son, care a marcat pentru 2-0.

17:17 - PREMIER LEAGUE - Doar câteva minute a durat bucuria celor de la Ipswich. Un penalty acordat după intervenția VAR a fost transformat cu siguranță de Erling Haaland (12), pentru ca la scurt timp după reluare Kevin De Bruyne să o ducă pe City în avantaj (14).

La un minut distanță, Erling Haaland a dus scorul la 3-1 (15).

17:09 - PREMIER LEAGUE - Surpriză pe Etihad! Nou promovata Ipswich a deschis scorul contra campioanei Manchester City. Marcator: Sammie Szmodics.

16:27 - PREMIER LEAGUE - Dacă în prima etapă Joshua Zirkzee a fost eroul lui Manchester United, de această dată a fost personajul negativ. Olandezul adus de la Bologna a scos trei puncte din buzunarul ”Diavolilor roșii” după ce a intervenit din poziție de offside la o minge care ar fi intrat oricum în poartă.

Alejandro Garnacho a finalizat o acțiune rapidă a lui United, dar mingea trimisă de el a fost atinsă pe linia porții de Zirkzee, iar VAR-ul a anulat golul pe motiv de offside (min 70).

Brighton a deschis scorul prin Wellbeck (min 32), iar Man Utd a egalat prin Diallo (min 60), înainte ca Joao Pedro să dea lovitura în prelungirile partidei (90+5).

Brazilianul a profitat de o defensivă dezorganizată total a oaspeților și a finalizat cu o lovitură de cap, la care Onana nu a putut interveni.

15:15 - PREMIER LEAGUE - Brighton o conduce la pauză cu 1-0 pe Manchester United în prima partidă a rundei a 2-a din Premier League. Singurul gol de până acum al întâlnirii a fost reușit de Danny Welbeck.

Secvență gol
Secvență golOpta by Stats Perform / AFP

13:30 - PREMIER LEAGUE - Echipele de start pentru Brighton - Manchester United, ora 14:30. Mazraoui, în primul 11.

Echipe de start
Echipe de startFlashscore

10:20 - LALIGA - Barcelona vine după un start cu emoții la Valencia, în care Robert Lewandowski a marcat de două ori în cinci minute și a salvat situația. A fost primul meci oficial cu Hansi Flick la timonă.

Cu Athletic Bilbao, catalanii nu au mai pierdut un meci acasă în La Liga din noiembrie 2001, așa că diseară de la ora 20:00 Barca e favorită.

Program LaLiga
Program LaLigaFlashscore

Ultimele antrenamente ale catalanilor:

08:30 - SERIE A - Dennis Man și Valentin Mihăilă au debutat în Serie A cu un merituos 1-1 contra Fiorentinei, iar acum ștacheta a fost din nou ridicată. Diseară Parma joacă cu AC Milan de la 19:30.

Campioana Inter are meci acasă cu Lecce, iar fosta echipă a lui Radu Drăgușin, Genoa, se deplasează la Monza.

Serie A
Serie AFlashscore

08:00 - PREMIER LEAGUE- Este doar a doua etapă din Premier League, dar lucrurile s-au încins deja. Arsenal are deplasarea grea la Birmingham cu Aston Villa. Manchester City și Pep nu au voie să coboare ritmul după victoria cu Chelsea. Îi obligă statutul de campioană. ”Cetățenii” joacă acasă cu nou promovata Ipswich. Ziua va fi deschisă de Manchester United. Fanii vor un titlu după atâta vreme, dar deplasarea la Brighton e mereu una dintre cele mai dificile.

Premier League
Premier LeagueFlashscore

Vineri, 23 august

23:40 - LIGUE 1 - PSG o distruge pe Montpellier! Echipa lui Luis Enrique s-a impus cu 6-0 în primul meci al sezonului disputat pe teren propriu. Vezi aici statistica completă.

23:28 - BUNDESLIGA - Bayer Leverkusen a condus cu 2-0 la Gladbach, dar a pierdut avantajul și s-a văzut egalată pe tabelă, înainte de a obține o victorie dramatică în prelungiri. Campioana en-titre a primit un penalty după intervenția VAR, iar Florian Wirtz și-a asumat responsabilitatea. El a ratat inițial, dar apoi a reușit să introducă în plasa mingea respinsă de portarul lui Gladbach și a adus trei puncte unei echipe a lui Bayer care continuă și în noul sezon seria golurilor marcate în prelungirile partidelor.

22:24 - LaLIGA - Primul rezultat final al etapei din Spania. Celta Vigo a învins-o cu 3-1 pe Valencia, goluri marcate de Mingueza, Aspas și Beltran, respectiv Lopez.

21:46 - BUNDESLIGA - Bayer Leverkusen deschide scorul la Gladbach printr-o execuție fabuloasă a lui Granit Xhaka

21:00 - BUNDESLIGA - Echipele de start în Gladbach - Leverkusen, meciul care deschide noul sezon din Germania

Echipele de start
Echipele de startFlashscore

18:36 - PREMIER LEAGUE - Este o ironie, dar nu e departe de adevăr. Vestiarul lui Chelsea!

18:32 - PREMIER LEAGUE - Ilkay Gundogan s-a întors la Manchester City și anticipează cum va arăta cardul lui din noul joc EA FC25

18:24 - Moment inedit în fotbalul venezuelean. Jucătorii de la Então o Caracas au ratat intenționat toate penalty-urile într-o competiție paralelă cu campionatul, pentru a protesta la adresa arbitrajului.

15:20 - LaLIGA - Veste proastă pentru Real Madrid! Jude Bellingham s-a accidentat și va lipsi probabil în jur de o lună. Detalii aici.

12:43 - BUNDESLIGA - Începe noul sezon din Bundesliga, prima partidă programată fiind cea dintre Borussia Monchengladbach și campioana în exercițiu Bayer Leverkusen (21.30).

Cele mai recente rezultate directe
Cele mai recente rezultate directeFlashscore

Cine sunt favoriții în acest an, puteți afla aici

12:40 - Programul zilei propune două meciuri în LaLiga: Celta Vigo - Valencia (20:00) și Sevilla - Villareal (22:30), în timp ce în Franța, PSG va evolua pe teren propriu în compania lui Montpellier (21:45).