Guardiola se bucură că Foden a revenit la antrenamentele lui Manchester City

Phil Foden de la Manchester City în timpul meciului din UEFA Champions League de pe Etihad Stadium
Phil Foden de la Manchester City în timpul meciului din UEFA Champions League de pe Etihad StadiumČTK / imago sportfotodienst / Andrew Yates / Profimedia
Managerul echipei Manchester City, Pep Guardiola, a recunoscut că este încântat să-l vadă pe Phil Foden (24 de ani) din nou în lot.

Atacantul este disponibil să joace duminică împotriva lui Arsenal în Premier League.

City, care a remizat 0-0 cu Inter Milano în Liga Campionilor la mijlocul săptămânii, știe că trebuie să evite înfrângerea cu Tunarii pentru a-și menține poziția în fruntea clasamentului.

"Fiecare jucător are nevoie de o pauză și de odihnă", a subliniat Pep când a fost întrebat despre Foden.

Clasament
ClasamentFlashscore

"Phil a avut uneleprobleme în ultimele săptămâni, dar a jucat 45 de minute bune la mijlocul săptămânii și a fost cel mai bun jucător în sezonul trecut, iar acum se luptă pentru a fi înapoi.

"Intensitatea sa și mișcarea sa în buzunare... este unul dintre cei mai buni din lume.

"Vă puteți imagina cât de încântat sunt să-l am înapoi."