Liverpool a făcut instrucție cu Manchester United pe Old Trafford

Salah a marcat un gol și a oferit două pase decisive
Salah a marcat un gol și a oferit două pase decisiveProfimedia / ČTK / AP / Dave Thompson
Duelul antrenorilor olandezi a fost câștigat clar de tehnicianul lui Liverpool, Arne Slot. Managerul lui Manchester United, Erik Ten Hag, este din nou în "ape tulburi", după un început de sezon slab.

Manchester United - Liverpool 0-3

Primul semnal de alarmă a fost în minutul 7, când Alexander-Arnold a înscris pentru Liverpool, însă golul a fost anulat pentru un offside. În minutele 35 și 42, Luis Diaz a făcut dubla din pasele lui Salah și Liverpool a intrat în avantaj la vestiare.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Egipteanul Salah și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în repriza secundă, făcând ca tabela să indice un neverosimil 0-3.

Statistici meci
Statistici meciOpta by StatsPerform

După primele trei etape, Liverpool este neînvinsă și are un golaveraj perfect, 7-0, fiind singura echipă din Premier League care încă nu a primit gol. Manchester United continuă pasa proastă din sezonul trecut și în startul acestuia. După o victorie chinuită în runda inaugurală, United a suferit două înfrângeri la rând.

Liverpool este pe 2
Liverpool este pe 2Flashscore

După umilința suferită pe teren propriu în meciul cu Liverpool și prestațiile neconvingătoare din precedentele două partide, managerul Erik ten Hag este din nouă sub presiune.