Salah a mai marcat o dublă pentru Liverpool și a ajuns la 200 de goluri în Anglia

Salah a marcat 200 de goluri în Anglia
Salah a marcat 200 de goluri în AngliaAFP
Mohamed Salah a marcat de două ori, iar Liverpool și-a menținut recordul de 100% de victorii pe Anfield în acest sezon cu o victorie cu 3-0 asupra lui Brentford, a șasea victorie consecutivă pe teren propriu în Premier League.

Liverpool - Brentford 3-0

Salah a ajuns la 200 de goluri în fotbalul englezesc, 198 pentru Liverpool și 2 pentru Chelsea - devenind primul jucător din istorie care a marcat în fiecare dintre primele șase meciuri de campionat pe teren propriu ale lui Liverpool într-un sezon, în timp ce echipa lui Juergen Klopp a urcat peste Tottenham Hotspur și Arsenal pe locul doi în clasament, cu 27 de puncte după 12 meciuri.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Brentford, care a văzut cum s-a încheiat seria de trei victorii consecutive, este pe locul 10, cu 16 puncte.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Darwin Nunez a avut două goluri anulate pentru offside, până ce Salah a reușit în cele din urmă să deschidă scorul în minutul 39.

Salah, în vârstă de 31 de ani, a înscris cu capul în al doilea său gol, în timp ce Diogo Jota a închis tabela în minutul 74.