Vestiarul lui Man Utd ar fi fost "ascultat" în timpul partidei cu Aston Villa

Discuția echipei lui Erik ten Hag de la pauza meciului Villa - United ar fi fost înregistratăCarl Recine / Getty Images via AFP
Discuțiile de la pauza meciului dintre Aston Villa și Manchester United ale antrenorului Erik ten Hag ar fi fost înregistrate.

United a remizat 0-0 pe Villa Park duminică, iar cuvintele lui Ten Hag de la pauză ar fi fost înregistrate în secret, susține The Sun.

Discursul echipei lui Ten Hag și instrucțiunile către jucători au fost auzite într-o înregistrare.

"Aceasta este o încălcare șocantă a securității și se vor pune întrebări serioase cu privire la modul în care acest lucru a fost permis să se întâmple", a declarat o sursă citată de The Sun.

"Din fericire, nu a fost nimic sinistru în acest incident. A fost doar un glumeț, care este de fapt un fan United, fiind naiv și dorind să audă ce s-a spus în interiorul celor patru pereți.

Dar va fi cu siguranță un motiv de îngrijorare cu privire la modul în care au reușit să intre într-un vestiar la unul dintre cele mai mari cluburi din Premier League cu doar câteva zile înainte de un meci."

Se spune că persoana implicată a plasat și a operat dispozitivul (n.r. - telefonul său mobil) în vestiarul oaspeților cu două zile înainte de startul partidei. La o zi după meci, individul a revenit și și-a recuperat telefonul.

Aston Villa investighează acum incidentul.