Football Tracker LIVE: Show Palmer, patru goluri în prima repriză / Horațiu Moldovan închide poarta lui Sassuolo

Toate evenimentele importante din fotbalul european sunt pe Flashscore
Toate evenimentele importante din fotbalul european sunt pe FlashscoreČTK / AP / Kin Cheung / Flashscore
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa.

Urmărește aici rezultate și informații din Superliga României

17:52 - PREMIER LEAGUE - Brighton a marcat prima pe Stamford Bridge, însă Chelsea, cu un Cole Palmer în formă de zile mari, a întors scorul în zece minute. Mijlocașul lui Chelsea a marcat patru goluri în intervalul minutelor 21 - 41, ajungând la șase reușite în actualul sezon.

Cole Palmer, la doar 22 de ani, a devenit primul jucător din istoria Premier League care marchează patru goluri în prima repriză.

17:50 - SERIE B - Horațiu Moldovan a fost titular în partida disputată de Sassuolo împotriva lui Spezia. Portarul român a reușit să bifeze al treilea meci consecutiv fără gol primit. De altfel, Horațiu Moldovan nu a primit încă niciun gol în meciuri oficiale în poarta italienilor.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

17:00 - PREMIER LEAGUE - Arsenal primește vizita lui Leicester, iar în cazul unei victorii o egalează pe Manchester City la puncte. Tot de la ora 17:00, Chelsea joacă pe teren propriu cu Brighton.

16:25 - PREMIER LEAGUE - Newcastle - Manchester City 1-1

Campionii Angliei înregistrează a doua remiză consecutivă, după egalul din runda precedentă cu Arsenal, și sunt în pericol să piardă prima poziție a clasamentului.

City a deschis scorul prin Gvardiol, însă a fost egalată în minutul 57, când Anthony Gordon a transformat cu siguranță o lovitură de pedeapsă.

16:04 - SERIE A - Inter Milano a deschis scorul după 44 de secunde în partida cu Udinese. Davide Frattesi a deschis scorul cu un șut slab, la care portarul Maduka Okoye, concurentul lui Răzvan Sava, a greșit decisiv.

15:45 - SERIE B - Horațiu Moldovan revine între buturile lui Sassuolo după ce a fost rezervă în partida din Coppa Italia. Sassuolo joacă sâmbătă, de la ora 16:00, pe teren propriu împotriva lui Spezia.

Echipa de start a lui Sassuolo
Echipa de start a lui SassuoloFlashscore

10:15 - PREMIER LEAGUE - Etapa cu numărul șase debutează cu un meci tare, între Newcastle și Manchester City. Arsenal și Chelsea vor juca de la ora 17:00, în timp ce Liverpool va juca în închiderea zilei, de la 19:30.

Programul etapei în Premier League
Programul etapei în Premier LeagueFlashscore

BUNDESLIGA - Meciul zilei se dispută în Germania, de la ora 19:30. Bayern Munchen, care are un început perfect de sezon, primește vizita campionilor de la Bayer Leverkusen. Detalii aici.

Ultimele rezultate directe
Ultimele rezultate directeFlashscore

LA LIGA - Echipa lui Rațiu, Rayo Vallecano joacă pe teren propriu cu Leganes (17:15). Un duel interesant se anunță și partida dintre Real Sociedad și Valencia (19:30), în timp ce Barcelona - Osasuna (22:00) va închide programul zilei din Spania.

Programul etapei în LaLiga
Programul etapei în LaLigaFlashscore

SERIE A - Inter va încerca să treacă peste înfrângerea din derby-ul cu AC Milan și să câștige în deplasarea de la Udinese, în timp ce Juventus joacă la Bologna.

09:00 - LA LIGA - Mallorca a obținut a treia victorie consecutivă în campionatul de fotbal al Spaniei, o performanță pe care nu o mai reuşise din 2012, învingând în deplasare, cu scorul de 2-1, formația Valladolid, vineri, în etapa a 8-a din La Liga.

Golurile au fost marcate de Cyle Larin (59) şi Valery Fernandez (83) pentru învingători, respectiv Ivan Sanchez (90+4).

După acest nou succes, Mallorca a urcat provizoriu pe locul al patrulea în clasament, care asigură participarea la viitoarea ediție a Ligii Campionilor.

Vineri, 27 septembrie

Ligue 1: PSG - Rennes 3-1

După ce Marquinhos a fost refuzat de VAR în minutul 3, Bradley Barcola, noua senzație din campionatul francez, a deschis scorul pentru parizieni în minutul 30.

Sud-coreeanul Kang-In Lee a majorat avantajul lui PSG în partea secundă (min 58), pentru ca dubla lui Barcola (68) să asigure un scor mult mai confortabil pentru elevii lui Luis Enrique.

În final au existat totuși ceva emoții, întrucât Rennes a punctat din penalty prin Kalimuendo (73), oaspeții având și un gol anulat al lui Seidu în minutul 87, după ce VAR-ul a stabilit că jucătorul a atins mingea cu mâna.

Pentru PSG a fost o încălzire bună înainte de întâlnirea cu Arsenal de săptămâna viitoare, în runda secundă din Champions League.

Echipele de startFlashscore

Serie A: AC Milan - Lecce 3-0

Finalul primei reprize a fost unul de coșmar pentru oaspeți. În doar 5 minute, Lecce s-a văzut condusă cu 3-0 după golurile semnate de Morata, Theo Hernandez și Pulisic.

”Furia” Rossoneri din ultimele minute ale primei părți a fost de ajuns pentru ca AC Milan să obțină cele 3 puncte, gazdele arătând un joc ceva mai cuminte în partea secundă de pe San Siro.

Deși Davide Bartesaghi a fost eliminat cu 10 minute înainte de final, marile ocazii au aparținut tot celor de la Milan. Trupa lui Fonseca se pregătește pentru un duel de lux, tot pe teren propriu, cu Bayer Leverkusen, în runda a doua din Champions League.

Bundesliga: Dortmund - Bochum 4-2

Nu a fost un start deloc bun de partidă pentru Dortmund, trupa lui Nuri Șahin văzându-se condusă încă din minutul 16 după reușita lui Bero.

Lucrurile s-au înrăutățit pentru gazde 5 minute mai târziu, când de Wit a majorat avantajul pentru Bochum.

Înainte de pauză, Dortmund a redus din diferență prin Guirassy.

Rezumat video complet:

În actul secund a existat o singură echipă pe teren. Dortmund și-a adjudecat cele trei puncte după reușitele lui Can (penalty - min 62), Guirassy (75) și Nmecha (81), ultimii doi fotbaliști punctând după assisturi venite de la Adeyemi.

Trupa lui Șahin urcă provizoriu pe loc secund, cu 10 puncte, la distanță de 2 lungimi de liderul Bayern.

13:35 - SERIE A - AC Milan joacă în deschiderea etapei cu Lecce (ora 21:45). Milanezii vin după victoria entuziasmantă din derby-ul cu Inter, în timp ce Lecce se deplasează pe San Siro după o serie de trei meciuri fără înfrângere (V1, E2).

13:33 - BUNDESLIGA - După înfrângerea rușinoasă de la Stuttgart (1-5), Borussia Dortmund vrea să se revanșeze în meciul cu Bochum de pe teren propriu (21:30).

13:30 - LIGUE 1 - După ce a reușit doar un egal în etapa precedentă la Reims, PSG vrea să-și reia șirul victoriilor din campionat. Vineri seara, echipa antrenată de Luis Enrique primește vizita celor de la Rennes (22:00). ČTK / AP / Kin Cheung