Football Tracker LIVE: Mbappe a marcat prima dublă pentru Real Madrid / Derby fără gol între Juventus și Roma

Football Tracker LIVE
Football Tracker LIVEČTK / AP / Pablo Garcia
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa.

00:30 - LA LIGA - Clasament la finalul etapei a patra.

Clasament LaLiga
Clasament LaLigaFlashscore

23:59 LA LIGA - Real Madrid - Betis 2-0

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Kylian Mbappe marchează primul său gol în La Liga după o pasă de geniu, cu călcâiul, realizată de Valverde.

Mbappe a majorat apoi avantajul madrilenilor din penalty. Vinicius Jr. a obținut lovitura de pedeapsă și l-a lăsat pe francez să execute, care a făcut astfel prima dublă în tricoul lui Real Madrid.

23:44 - SERIE A - Derby-ul Juventus - AS Roma s-a încheiat fără gol, scor 0-0.

Clasament Serie A înainte de pauza cauzată de meciurile echipelor naționale.

Clasament
ClasamentSerie A

23:43 - LIGUE 1 - PSG își continuă parcursul fără greșeală în Franța cu o victorie 1-3 pe terenul lui Lille. Echipa antrenată de Luis Enrique reușește a treia victorie în tot atâtea etape. Ofensiva lui PSG nu resimte nici plecarea lui Mbappe, campioana Franței marcând 13 goluri în primele trei etape.

22:50 - LA LIGA - Sevilla își continuă startul slab de sezon și în etapa a patra, pierzând pe teren propriu cu Girona, scor 0-2. După primele patru etape, Sevilla nu are nicio victorie (E2, Î2).

22:35 - SERIE A - Statisticile primei reprize, încheiate fără gol, a derby-ului Juventus - AS Roma.

Statistici prima repriză Juventus - AS Roma
Statistici prima repriză Juventus - AS RomaOpta by Stats Perform

21:15 - LA LIGA - Mbappe este titular la Real Madrid. Echipele de start la Real Madrid - Betis (ora 22:30).

Echipele de startFlashscore

20:50 - SERIE A - Echipele de start la derby-ul dintre Juventus și AS Roma (ora 21:45).

20:25 - BUNDESLIGA - Bayern Munchen s-a impus cu 2-0 în partida de pe teren propriu cu Freiburg. Kane și Muller au marcat pentru bavarezi. Sub conducerea lui Vincent Kompany, Bayern are două victorii în primele două etape.

20:00 - PREMIER LEAGUE - Manchester United - Liverpool 0-3

Duelul antrenorilor olandezi a fost câștigat clar de tehnicianul lui Liverpool, Arne Slot. Managerul lui Manchester United, Erik Ten Hag, este din nou în "ape tulburi", după un început de sezon slab. Citește cronica aici.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

17:40 - PREMIER LEAGUE - Echipele de start la Manchester United - Liverpool.

17:30 - PREMIER LEAGUE - Newcastle - Tottenham 2-1

Radu Drăgușin a fost integralist în prima înfrângere suferită de Tottenham în Premier League, în deplasare la Newcastle. Acestea au fost primele minute bifate de Drăgușin în acest sezon.

Intervenția meciului realizată de Drăgușin
Intervenția meciului realizată de DrăgușinOwen Humphreys / PA Images / Profimedia

Pentru evoluția sa, Radu Drăgușin a primit nota 6,7 din partea Flashscore.

17:28 - PREMIER LEAGUE - Chelsea - Crystal Palace 1-1

Chelsea s-a încurcat pe teren propriu cu Crystal Palace, echipă care acumulase două înfrângeri în primele două etape. Londonezii antrenați de italianul Enzo Maresca rămân cu 4 puncte după trei etape.

Statistici meciFlashscore

17:10 - PREMIER LEAGUE - Alexander Isak a adus-o pe Newcastle în avantaj împotriva cursului jocului. Deși Tottenham a dominat copios repriza secundă, gazdele au reușit să revină în avantaj în minutul 78.

16:50  - PREMIER LEAGUE - Tottenham restabilește egalitatea printr-un autogol de generic.

16:24  - PREMIER LEAGUE - Radu Drăgușin are nota 6,6 după primele 45 de minute. Barnes a deschis scorul în minutul 37.

14:30 - PREMIER LEAGUE - Fundașul Radu Drǎgușin este titular la Tottenham în deplasarea de la Newcastle (ora 15:30).

Acestea vor fi primele minute pe care fundașul român le va bifa în acest sezon.

Toamna vine cu derby-uri. Rămâi cu noi pentru a urmări cele mai importante momente. Manchester United întâlnește Liverpool, de la ora 18:00, iar Juventus se duelează cu AS Roma, ora 21:45.

Primele partidei ale zilei au loc în Premier League (ora 15:30). Chelsea joacă pe teren propriu cu Crystal Palace, în timp ce echipa lui Drăgușin, Tottenham, joacă la Newcastle.

Sâmbătă, 31 august

SERIE A

Napoli întoarce rezultatul cu Parma lui Man și Mihăilă! Lukaku marchează la debut și Napoli întoarce rezultatul în prelungirile partidei. Vezi notele primite de Man și Mihăilă

Lazio și AC Milan termină la egalitate, scor 2-2.â

Note jucători Lazio - AC Milan
Note jucători Lazio - AC MilanFlashscore

Bologna - Empoli, scor 1-1. Echipa lui Răzvan Marin pierde cu Lecce, scor 1-0.

Note jucători Lecce - Cagliari
Note jucători Lecce - CagliariFlashscore

Leverkusen este învinsă de Leipzig, scor 2-3! Detalii aici.

Manchester City trece lejer de West Ham, scor 3-1.

LIGUE 1

Montpellier - Nantes
Montpellier - NantesFlashscore
Brest - St. Etienne
Brest - St. EtienneFlashscore

LA LIGA - Atletico Madrid înscrie prin Correa în minutul 90+2 singurul gol al partidei și obține cele trei puncte!

Note jucători Bilbao - Atletico Madrid
Note jucători Bilbao - Atletico MadridFlashscore

Barcelona - Valladolid 7-0

Barcelona reușește o victorie categorică cu Valladolid. Catalanii au înscris 7 goluri!

Raphinha a deschis scorul în minutul 20 al partidei. Patru minute mai târziu, Lewandowski a marcat pentru 2-0, iar Kounde a închis tabela în prima repriză, cu o reușită în minutul 45+2.

A doua repriză a fost și mai animată, iar Barca a continuat să domine. Raphinha a mai înscris alte două goluri, minutele 64 și 72, în timp ce Dani Olmo și Torres și-au trecut și ei numele pe tabela de marcaj, în minutele 83 și 85.