Inter ”continuă alergarea”. Prima victorie a campioanei, care urcă pe primul loc în Serie A

Prima victorie pentru Inter
Prima victorie pentru InterProfimedia
Inter a revenit în frunte cu o victorie cu 2-0 în fața lui Lecce, chiar și fără golgheterul și căpitanul Lautaro Martinez.

Campionii în exercițiu nu au călcat pe urmele vecinilor de la Milano, care au clacat în fața Parmei lui Dennis Man, și au obținut prima victorie a sezonului în detrimentul lui Lecce, grație unui gol marcat în minutul 5 de Matteo Darmian și a unui penalty transformat de turcul Hakan Calhanoglu în minutul 69.

Alături de Mehdi Taremi, care a fost titular în absența lui Lautaro Martinez, Marcus Thuram, autorul unei duble la sfârșitul săptămânii trecute cu Genoa, a avut ocazii, dar nu a reușit să înscrie sâmbătă.

Cu cele trei puncte, Inter a preluat provizoriu conducerea în Serie A.

Tot 4  puncte au și Udinese, al cărei Florian Thauvin a fost omniprezent (o pasă de gol și un gol) împotriva lui Lazio (2-1), și Genoa, care s-a impus cu 1-0 la Monza.