Juventus trece fără probleme de Lazio

Juventus o învinge pe Lazio
Juventus o învinge pe LazioAFP
Juventus a reușit să treacă destul de ușor de Lazio, scor 3-1, în primul meci al etapei 4 din Serie A.

Juventus continuă parcursul excelent de până acum, cu 3 victorii și o remiză. De partea cealaltă, Lazio lăsase impresia că și-a revenit după cele două înfrângeri din primele două etape, dar nu a avut destulă forță să se impună în fața "Bătrânei Doamne."

Dušan Vlahović a fost cel care a asigurat victoria echipei, iar Juve rămâne neînvinsă acasă de Lazio din octombrie 2017.

Vlahović a deschis scorul în minutul 10 al partidei, iar 16 minute mai târziu (min. 26) Chiesa a înscris pentru 2-0. Lazio a ieșit mai determinată de la vestiare și a reușit să înscrie în minutul 64 prin Luis Alberto, dar Vlahović s-a asigurat că echipa sa obține cele trei puncte și a făcut dubla în minutul 67.