Reacția antrenorului Parmei după ce Dennis Man a marcat contra Milanului. ”O fază superbă!”

Dennis Man
Dennis ManProfimedia
Parma a învins pe AC Milan, scor 2-1, în cadrul unui meci desfășurat în etapa a doua din Serie A.

Dennis Man a deschis scorul pentru Parma, în timp ce Christian Pulisic a adus egalarea pentru ”Diavoli”.

Golul victoriei a venit în minutul 77, atunci când Mateo Cancelleri a marcat pentru nou-promovata în prima divizie.

Pentru român, este al doilea gol al sezonului după cel din partida cu Fiorentina

La finalul partidei, tehnicianul Parmei, Fabio Pecchia, s-a declarat mulțumit de rezultatul final, dar și de jocul prestat de către elevii săi împotriva unui adversar mult mai puternic.

Antrenorul Parmei a vorbit despre golul lui Dennis Man.

”A fost un gol frumos, o fază superbă care a rezultat într-un gol. În prima repriză, am plimbat bine mingea, ne-am creat multe ocazii. În a doua repriză, AC Milan a avut controlul, era logic să fie așa, dar nu ne-am asumat prea multe riscuri. Rezultatul este o recompensă frumoasă pentru băieți și pentru ce au reușit să facă”, a spus Fabio Pecchia la finalul partidei, potrivit Parma Live, citată de Digisport.

Dennis Man a acordat un scurt interviu presei din Peninsulă, imediat după finalul meciului.

”Am făcut multe greșeli în fața porții, dar astăzi am câștigat și suntem fericiți, e bine. Am jucat și am lucrat în echipă. Scopul meu personal? Vreau să-mi ajut colegii la fiecare meci, asta mă interesează”, a declarat Dennis Man,