VIDEO. Louis Munteanu a marcat pentru Fiorentina

Louis Munteanu
Louis MunteanuProfimedia
Louis Munteanu (22 de ani) a revenit în acestă vară la Fiorentina.

După două sezoane consecutive petrecute sub formă de împrumut la Farul Constanța, Munteanu s-a întors în Italia cu determinare și a reușit să lase o impresie puternică în primele sale apariții.

Într-un amical recent împotriva echipei U19 a clubului, Fiorentina a învins cu scorul de 5-2, iar Munteanu a fost unul dintre marcatorii partidei.

Atacantul român a intrat pe teren în repriza a doua și a contribuit la victorie, golul său venind în minutul 59 cu o lovitură de cap imparabilă, după o centrare precisă din partea tânărului Filippo Di Stefano (20 de ani).

Potrivit presei italiene, șansele ca Munteanu să fie păstrat în echipă sunt minime, cu toate că a demonstrat calități notabile și o atitudine proactivă în cantonamentul de pregătire.