Al Nassr, "zdrobită" în finala Supercupei Arabiei Saudite. Ronaldo, reacție uluitoare

Al Nassr - Al Hilal 1-4
Al Nassr - Al Hilal 1-4AFP
După o înfrângere cu 4-1 în fața lui Al Hilal în Supercupa Arabiei Saudite 2024, Cristiano Ronaldo a dat semne de frustrare.

CR7 a marcat primul gol al meciului în minutul 44 și totul părea sub control. Cu toate acestea, în a doua repriză, apărarea aproape că nu a mai existat.

Al Hilal a răsturnat partida, iar golurile au fost marcate de Milinkovic-Savic în minutul 55, Mitrovic în minutele 63 și 69 și Malcom în minutul 72.

În contextul acestei înfrângeri, Cristiano Ronaldo, care nu a reușit să câștige niciun titlu cu Al Nassr după mai bine de 18 luni în Arabia Saudită, a avut o reacție uluitoare pe teren.

La un moment dat, CR7 a făcut un gest controversat cu brațele, indicând "game over" (n.r. sfârșitul jocului), sugerând astfel că este dezamăgit de lipsa de efort din partea coechipierilor săi. Acest gest a fost interpretat ca un semn al frustrării sale față de situația echipei.