Sergiu Buș: ”Nu am fost destul de pragmatici. Am jucat bine și noi în prima repriză”

FCSB a învins-o cu 3-0 pe Corvinul Hunedoara în Supercupa României
FCSB a învins-o cu 3-0 pe Corvinul Hunedoara în Supercupa RomânieiAgerpres
Atacantul Sergiu Buş a afirmat, după meciul cu FCSB, pierdut cu 0-3, în Supercupa României la fotbal, că este mulțumit de jocul formației sale, Corvinul Hunedoara, care nu a fost însă destul de pragmatică pentru a se impune.

”Cred că putem fi şi noi un pic dezamăgiți astăzi pentru că nu am fost destul de pragmatici, deşi ei au condus, cred că am jucat bine şi noi în prima repriză. Dar ocaziile se întorc în fotbal, probabil că este şi puțină diferență de valoare, dar noi puteam să profităm, să facem 1-1 şi puteam să ne ducem în minutul 90, apoi penalty-uri, nu se ştie. Dar îi felicit şi sper să învățăm ceva din asta”, a spus Buş la Digi Sport.

Atacantul care a evoluat în trecut şi pentru FCSB a afirmat că inclusiv jucătorii adverşi au fost surprinşi de jocul bun al echipei Corvinul Hunedoara.

”Probabil că ne-au luat în serios. Am vorbit şi cu Chiricheş, nu-i venea să creadă că jucăm aşa bine. Eu zic că avem un potențial frumos şi putem face o figură frumoasă în Europa. Am avut nişte meciuri amicale bune, îmi doresc să învățăm ceva din asta, să fructificăm mai mult şi să greşim mai puțin.

Eu am venit să ajut echipa, înțelegerea a fost să joc doar în Europa, vom vedea după aceea ce va fi. Eu am venit să mă bucur şi îmi doresc să facem o figură frumoasă în Europa”, a mai spus Buş.

FCSB a cucerit Supercupa României la fotbal, după ce a învins formația Corvinul Hunedoara, cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, pe Stadionul Steaua din Bucureşti.

Pentru cele două formații vor urma meciurile din cupele europene, ambele în deplasare, săptămâna viitoare, FCSB cu sanmarinezii de la Virtus AC, iar Corvinul cu maghiarii de la Paksi FC.