Viitoarea adversară a FCSB-ului în turul doi preliminar a Ligii Campionilor a câștigat Supercupa Israelului

Maccabi Tel Aviv - Maccabi Petah Tikva 2-0
Maccabi Tel Aviv - Maccabi Petah Tikva 2-0Profimedia
Maccabi Tel Aviv, viitoarea adversară a FCSB-ului în turul doi preliminar al Ligii Campionilor, a câștigat Supercupa Israelului după ce a învins Maccabi Petach Tikva cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de golgheterul Eran Zahavi în minutul 14 și de Matan Hozez în minutul 90+4.

Maccabi Tel Aviv a dominat partida, având 60% posesie și 11 ocazii de gol.

Maccabi Tel Aviv câștigă Supercupa Israelului

Zarko Lazetic, noul antrenor al celor de la Maccabi Tel Aviv, a avut parte de un debut de succes, câștigând primul său trofeu cu echipa campioană a Israelului. Lazetic l-a înlocuit pe Robbie Keane și a demonstrat rapid abilitățile sale de conducere prin această victorie importantă.

Pintilii și Charalambous, reprezentanți ai FCSB-ului, au fost prezenți la stadion pentru a urmări echipa israeliană. Câștigarea Supercupei Israelului nu doar că le-a oferit un trofeu important, dar a și consolidat moralul echipei înaintea meciurilor din Liga Campionilor.

Maccabi Tel Aviv a arătat o formă excelentă și o dominare tactică sub noua conducere a lui Zarko Lazetic. Cu jucători cheie precum Eran Zahavi și Matan Hozez în formă, echipa israeliană se anunță a fi un adversar dificil pentru FCSB în turul doi preliminar al Ligii Campionilor.