Andrea Compagno a debutat în campionatul Chinei. Ocazie mare pentru fostul jucător al FCSB

Andrea Compagno a debutat pentru echipa Tianjin Jinmen Tiger
Andrea Compagno a debutat pentru echipa Tianjin Jinmen TigerProfimedia
Andrea Compagno, atacantul în vârstă de 27 de ani, a făcut pasul către campionatul Chinei, debutând pentru echipa Tianjin Jinmen Tiger. Transferul său la această echipă a venit în urma unei perioade în care a căzut în dizgrația patronului FCSB.

Andrea Compagno a debutat pentru echipa chineză Tianjin Jinmen Tiger, în meciul din prima etapă a noului sezon împotriva echipei Nantong Zhiyun.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor de 1-1, iar fostul atacant al FCSB-ului a fost la un pas să înscrie.

Atacantul italian a avut o șansă excelentă să debuteze cu gol. A primit o pasă perfectă în careul adversar, a sărit peste fundași și a trimis mingea cu capul direct în bara transversală.

Golul pentru Tianjin Jinmen Tiger a fost marcat de un alt debutant, Albion Ademi, un jucător albanez în vârstă de 25 de ani, care a deschis scorul în minutul 51 al meciului. Cu toate acestea, echipa lui Andrea Compagno s-a văzut egalată în minutul 68, când Issa Kallon a înscris pentru echipa adversă, Nantong Zhiyun.