Echipa lui Răzvan Lucescu, remiză în primul derby al sezonului

PAOK - Panathinaikos 0-0
PAOK - Panathinaikos 0-0Profimedia
PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, s-a confruntat cu Panathinaikos în runda a 5-a din prima ligă a Greciei, fiind și primul derby din acest sezon pentru antrenorul român.

PAOK Salonic a dominat prima repriză și a fost echipa mai periculoasă în duelul cu Panathinaikos, însă portarul advers, Kotarski, a reușit să intervină în mod miraculos, menținând scorul intact.

În prelungirile partidei (90+3), oaspeții au avut o șansă importantă de a da lovitura, dar din nou Kotarski a fost decisiv, cu o altă intervenție fantastică. Rezultatul final a fost influențat de aceste momente cruciale, în care portarul celor de la Panathinaikos a strălucit.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar echipa antrenată de Lucescu rămâne pe locul doi, cu 10 puncte, iar Panathinaikos se află pe locul 7, cu 5 puncte acumulate.

PAOK: Kortraski - Jonny, Kedziora, Michailidis, Baba - Ozdoev, Schwab - Zivkovic, Konstantelias, Taison - Chalov

Panathinaikos: Dragowski - Vagiannidis, Ingasson, Jedvaj, Mladenovic - Arao, Maksimovic - Tete, Bakasetas, Pellistri - Ioannidis