PAOK Salonic și-a revenit după înfrângerea împotriva FCSB-ului din Europa League

Levadiakos - PAOK 0-2
Levadiakos - PAOK 0-2ČTK / AP / Giannis Papanikos
PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a reușit să depășească seria negativă de trei înfrângeri consecutive printr-o victorie importantă în campionatul Greciei, scor 2-0, pe terenul lui Levadiakos. Această victorie vine după momente dificile pentru echipa greacă, care a pierdut recent în Europa League și în campionatul intern.

Înainte de această victorie, PAOK a fost învinsă cu 1-3 de Galatasaray la Istanbul în prima etapă din Europa League, urmată de un eșec cu Aris în Super Liga Greciei (0-1) și o înfrângere cu FCSB (0-1) în Europa League.

Meciul împotriva lui Levadiakos nu a fost ușor, chiar dacă rezultatul final pare convingător. Gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 70, iar scorul era încă 0-0. Abia în minutul 86, PAOK a deschis scorul prin Mady Camara, iar Stefan Schwab a închis tabela în prelungiri, transformând un penalty.

După această victorie, PAOK a urcat pe primul loc în Super Liga Greciei, profitând de pașii greșiți ai principalelor rivale, AEK Atena și Olympiacos, ceea ce readuce echipa lui Lucescu în lupta pentru titlu.