Victorie clară pentru Paok Salonic. Răzvan Lucescu: "Trebuie să tratăm fiecare meci ca pe o finală"

Paok Salonic - Panserraikos 5-0
Paok Salonic - Panserraikos 5-0Profimedia
PAOK Salonic a obținut o victorie categorică, înregistrând un scor de 5-0 în fața echipei Panserraikos, într-un meci din etapa a 12-a a campionatului Greciei.

PAOK Salonic a obținut o victorie clară cu scorul de 5-0 în fața echipei Panserraikos. Golurile au fost marcate de Ozbaev în minutul 21, Murg în minutele 28 și 71, Chovan a înscris în propria poartă în minutul 74, iar Soares a stabilit scorul final în minutul 80. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu se află pe locul trei în clasament, cu 26 de puncte, în timp ce Panserraikos ocupă poziția a opta, cu 13 puncte. Lider în clasament este Panathinaikos, cu 28 de puncte.

"În fotbal trebuie să fii atent pentru că lucrurile se schimbă repede"

Imediat după meci, Răzvan Lucescu a susținut o conferință de presă în care i-a felicitat pe jucătorii săi.

"Suntem într-o perioadă bună, cu energie și încredere bună. Pe zi ce trece chimia jucătorilor se îmbunătățește. Suntem într-o perioadă în care, din fericire, nu avem accidentări.

Există entuziasm în rândul jucătorilor și o atmosferă foarte bună, dar în fotbal trebuie să fii atent pentru că lucrurile se schimbă repede. Trebuie să tratăm fiecare meci ca pe o finală, indiferent de adversar.

Trebuie să dăm dovadă de hotărâre pe teren și concentrare pe tot parcursul meciurilor. Logica noastră este să menținem motivația jucătorilor ridicată, să păstrăm plăcerea, pentru că doar așa poți face față. Dacă crezi într-un moment că ești prea bun, atunci vei greși.

Uneori vom juca bine, alteori nu, dar va trebui să profităm de situații de fiecare dată. Avem jucători cu personalități diferite anul acesta. E altă atmosferă anul acesta", a declarat Răzvan Lucescu în presa din Grecia.