George Pușcaș, debut cu ghinion la Bodrum. Atacantul a fost aproape de gol, dar echipa lui a pierdut

George Pușcaș
George PușcașGeorge Pușcaș(@puski96)/Instagram
Românul a debutat pentru Bodrumspor în campionatul Turciei. Pușcaș a intrat pe teren în minutul 63, însă nu și-a putut ajuta echipa să obțină un rezultat favorabil. Bodrum a cedat fără drept de apel pe terenul celor de la Eyupspor, scor 1-4, în etapa a 2-a din Super Lig.

Echipa lui George Pușcaș a condus cu 1-0, dar nu a putut conserva rezultatul în repriza secundă și a plecat fără punct din această deplasare. Este al doilea eșec la rând pentru nou promovata Bodrumspor.

Vârful român nu a început în primul 11, iar de pe bancă a văzut o primă repriză bună făcută de Bodrum cu Zdravko Dimitrov deschizând scorul în minutul 30.

A fost primul gol marcat de Bodrum de la promovarea în prima ligă din Turcia.

Nou-promovata nu a mai ținut însă pasul în repriza a doua. S-a făcut 2-1 pentru Eyuspor, moment în care George Pușcaș a fost trimis pe teren în minutul 63, pentru a forța egalarea.

Atacantul nu a expediat niciun șut pe poartă, însă a trimis mingea în bară pe final de meci.

Internaționalul român a decis să plece de la Genoa după ce a aparținut doar un an de "Grifoni", iar ultimele șase luni le-a petrecut sub formă de împrumut, la Bari.

Cotat la 1.5 milioane de euro de site-urile de specialitate, George Pușcaș mai avea contract cu Genoa până în iunie 2026, doar că părțile nu  au mai ajuns la o înțelegere privind o eventuală prelungire a colaborării.

George PușcașFlashscore

Internaționalul român a semnat un contract pe doi ani, exact cât mai avea din acordul cu Genoa.

Italienii i-au dat drumul gratis și vor suporta și 65 la sută din salariul atacantului la Bodrum!