Albion Rrahmani avertizează România înainte de meciul cu Kosovo:” Vrem primele 3 puncte din grupă”

Albion Rrahmani
Albion Rrahmani ČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/Profimedia
Fostul rapidist, acum la Sparta Praga, se gândește doar la victorie pentru partida de vineri seară dintre Kosovo și România, de la 21:45.

Rrahmani a fost transferul verii în fotbalul românesc, cu Rapid încasând 5 milioane de  euro de la cehi.

Kosovarul a fost acum convocat la națională și va fi adversarul ”tricolorilor”.

El a transmis un mesaj tranșant: speră să prindă cât mai multe minute, iar Kosovo să obțină cele 3 puncte.

”Voi face tot posibilul să demonstrez”

Albion Rrahmani e extrem de încrezător și nici nu-și pune problema că rezultatul nu i-ar putea fi favorabil lui Kosovo.

”Lucrăm extrem de bine ca grup, suntem concentrați 100% pentru primul meci de deschidere al acestor grupe și suntem pregătiți să dăm100% și să obținem primele trei puncte din această grupă”, a spus kosovarul, potrivit GSP.

H2H
H2HFlashscore

”Sper că mi se va oferi ocazia. Voi face tot posibilul să demonstrez, traversez un moment foarte bun și sper să confirm și la națională”, a declarat Rrahmani, citat de site-ul federației kosovare.

Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi sunt fotbaliștii din atacul kosovarilor care au evoluat pentru Rapid și au fost ambii transferați de Sparta Praga.

Dacă pentru Albion cehii au plătit 5 milioane de euro, Krasniqi a fost vândut de giuleșteni pentru 2 milioane.

Tot în atacul kosovarilor este și Astrit Selmani (27 de ani), golgheterul lui Dinamo din acest sezon, cu 4 reușite.

Va fi primul meci al lui Mircea Lucescu pe banca echipei naționale după o pauză de 38 de ani.