Reacția scoțienilor de la Rangers, după ce Ianis Hagi a evoluat 31 de minute cu Cipru și Lituania

Ianis Hagi
Ianis HagiČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
România este lider în Grupa C2 din Liga Națiunilor, în luna octombrie tricolorii obținând alte două victorii în compania naționalelor din Cipru și Lituania.

Revenit la prima echipă a scoțienilor de la Rangers, acolo unde în prima sa partidă din actualul sezon a oferit un assist și a fost eliminat apoi pentru un cartonaș roșu, Ianis Hagi (25 de ani) a fost inclus de selecționerul Mircea Lucescu (79 de ani) în acțiunile echipei naționale în luna octombrie.

Rangers: ”O pauză internațională pozitivă pentru Ianis Hagi și România

Tricolorii au obținut două victorii importante în deplasările din Cipru și Lituania, învingând cu 3-0, respectiv 2-1. Ianis Hagi a evoluat în ambele partide, însă în minutele de final, înlocuindu-l în ambele dueluri pe Dennis Man.

”A fost o pauză internațională pozitivă pentru Ianis Hagi și România, care și-au consolidat poziția de lider în Grupa C2 după cele două victorii din UEFA Nations League.

Jucătorul lui Rangers și-a adus aportul venind de pe bancă în ambele meciuri: a evoluat 20 de minute în victoria 3-0 din deplasare cu Cipru, apoi a fost introdus pe final în succesul 2-1 cu Lituania”, au notat scoțienii de la Rangers pe site-ul oficial al clubului.

România se pregătește să dispute ultimele două etape din Nations League în luna noiembrie, atunci când elevii lui Lucescu vor juca acasă în compania statului Kosovo și naționalei din Cipru.