Dinamo, aproape de o surpriză în deplasarea de la PSG. "Câinii" au cedat pe final

PSG s-a impus la o diferență de trei goluri
PSG s-a impus la o diferență de trei goluriPanoramic / Sipa Press / Profimedia
Handbaliștii de la Dinamo București nu au reușit să reziste în fața celor de PSG și au pierdut al doilea meci consecutiv în grupele EHF Champions League.

PSG - Dinamo București 35-32

Dinamo a făcut o primă repriză de vis în Franța, intrând la vestiare cu un avantaj de trei goluri. Dinamoviștii au menținut ritmul și în repriza secundă, însă doar până în minutul 52, când aveau un avantaj de două goluri, 28-30. Francezii au revenit înscriind patru goluri consecutive și apoi nu s-au mai lăsat egalați, câștigând în cele din urmă cu trei goluri avans.

După primele cinci etape, Dinamo rămâne cu trei victorii, ocupând locul cinci.

Clasament
ClasamentFlashscore

Pentru dinamovişti au înscris Ali Zein 5 goluri, Haukur Thrastarson 5, Branko Vujovic 4, Stanislav Kasparek 4, Miklos Rosta 4, Darko Djukic 2, Ante Kuduz 2, Andrii Akimenko 2, Yoav Lumbroso 2, Frederik Ladefoged Blazejewicz 1, Alex Pascual Garcia 1.

Vladimir Cupara, revenit după accidentare, a avut 8 intervenții (19,51%).

Golurile parizienilor au fost reuşite de Elohim Prandi 9, Kamil Syprzak 8, Ferran Sole Sala 7, Luc Steins 4, Ruben Marchan Criado 2, Mathieu Grebille 2, Kent Robin Toennesen 1, Luka Karabatic 1, Jacob Tandrup Holm 1.

Jannick Green a avut 12 intervenții (30,77%), iar Andreas Palicka, 3 (37,50%).