Xavi, fostul antrenor al lui Dinamo, produce primul eșec pentru ”dulăi” în Liga Campionilor

Dinamo București a pierdut la Veszprem în etapa a 4-a din Liga Campionilor
Dinamo București a pierdut la Veszprem în etapa a 4-a din Liga CampionilorČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Joi seară (10 octombrie), Dinamo București a înregistrat un eșec în runda a patra din Liga Campionilor la handbal masculin, 36-24 pe terenul ungurilor de la Veszprem.

Veszprem - CS Dinamo București 36-24

Gruparea din Ungaria pregătită de Xavi Pascual, fostul antrenor al ”dulăilor”, a provocat prima înfrângere pentru Dinamo în acest sezon european.

Momente de echilibru au fost doar în primele minute de joc, de la scorul de 4-4 gazdele luând avâns de 8 goluri la pauză, 19-11.

Actul secund a fost de asemenea dominat de maghiari, Descat (5), Kosorotov (5) și Remili (6) fiind cei mai buni marcatori de la Veszprem, în vreme ce Langaro (5), Kasparek (4) și Akimenko (3) au fost cei care au ieșit la rampă pentru Dinamo.

Dulăii coboară pentru moment pe locul 3 în Grupa A din Liga Campionilor, elevii lui David Davis fiind la egalitate de puncte (6) cu Veszprem (locul 2) și PSG (4).