Ianis Hagi, dublă și pasă decisivă la echipa secundă a lui Rangers

Ianis Hagi impresionează la echipa secundă
Ianis Hagi impresionează la echipa secundăRangers
Ianis Hagi a revenit în rândurile echipei a doua de la Rangers și a fost utilizat în partida contra celor de la Huddersfield.

Ianis a fost titularizat și a fost jucătorul meciului în victoria repurtată de Rangers B, scor 3-2, cu Huddersfield.

În minutul 31, Hagi a pasat decisiv pentru Findlay Curtis, care a deschis scorul pentru Rangers. Până la pauză Huddersfield a întors însă rezultatul.

Ianis a ieșit din nou la rampă în repriza secundă. În minutul 76, a restabilit egalitatea direct din lovitură liberă.

Jucătorul interzis la prima echipă a marcat apoi golul victoriei în minutul 90.

Aceasta este a doua dublă reușită de Ianis Hagi la Rangers B. Jucătorul luptă pentru o nouă șansă la prima echipă, însă tot mai multe zvonuri îl dau ca și transferat în iarnă.