Liverpool, înfrângere la scor de neprezentare pe terenul codașei Wolves

Liverpool, înfrângere la scor de neprezentare pe terenul codașei WolvesAFP
Liverpool nu se regăsește în acest sezon de Premier League și a bifat o nouă înfrângere usturătoare.

Echipa lui Jurgen Klopp a pierdut cu scor de reprezentare în deplasare cu Wolves, o echipă care se afla pe locurile retrogradabile înaintea partidei.

Statistici Wolves - Liverpool 3-0

Liverpool a început cum nu se putea mai prost partida. În minutul 5, Matip a marcat în propria poartă, iar după 7 minute Dawson a mărit avantajul lui Wolves. Deși au avut o posesie de peste 60%, cormoranii nu au reușit să înscrie, însă au mai încasat un gol în repriza secundă. Neves a marcat în minutul 71 și a stabilit scorul final, Wolves - Liverpool 3-0.

În urma acestui meci, Liverpool a contabilizat a șaptea înfrângere în 20 de etape și ocupă doar locul 10 în clasament (29 de puncte). Pentru Wolves, victoria a fost o gură de aer binevenită, care i-a propulsat de pe locurile retrogradabile.