Măldărășanu s-a dezlănțuit după egalul sibienilor cu oltenii: ”Ne batem la retrogradare!”

Antrenorul lui Hermannstadt, Marius Măldărășanu
Antrenorul lui Hermannstadt, Marius MăldărășanuProfimedia
Hermannstadt și Universitatea Craiova au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul unu din noul sezon al SuperLigii României.

Început de campionat ezitant atât pentru Hermannstadt, cât și pentru Universitatea Craiova. Niciuna nu a fost în stare să se desprindă pe tabelă după 90 de minute.

La finalul partidei, antrenorul Marius Măldărășanu nu s-a arătat supărat de scor, cât mai ales de atitudinea elevilor săi pe teren.

”Sunt dezamăgit normal pentru că ai mei erau bucuroși pentru 0-0. Viitorul nu sună bine”, a spus tehnicianul.

”Cred că este un rezultat echitabil pentru că prima repriză a fost a noastră ca joc, ca ocazii. A doua repriză a fost a lor. Am suferit și la bancă. Mitriță a intrat și este un jucător care poate face diferență. Căbuz și-a făcut treaba”, a continuat antrenorul sibienilor.

Antrenorul a declarat că rezultatul a fost unul echitabil, dar a dat de înțeles că nu va mai putea continua pe banca celor de la Hermannstadt dacă oficialii clubului nu îi vor îndeplini dorințele.

Măldărășanu a cerut mai mulți jucători la echipă.

”Așa nu se poate. Am vrut jucători, dar nu au fost aduși. Va fi dificil, suntem conștienți. Anul trecut am pierdut trei jucători pe parcursul turului. Îmi este foarte greu”.

”Suntem realișiti. Lumea se gândește la play-off, dar ne batem la retrogradare. Asta e realitatea. Am tot cerut jucători”, a spus Marius Măldărășanu.