Rapid pierde meciul amical cu Voluntari, CFR câștigă cu Unirea Ungheni

Rapid pierde meciul amical cu Voluntari, CFR câștigă cu Unirea UngheniČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Echipa de fotbal CFR Cluj a învins formația de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, într-un meci amical desfăşurat la Cluj-Napoca, în timp ce Rapidul lui Șumudică pierde cu Voluntari.

În minutul 34, după un corner executat de Ciprian Deac, Leo Bolgado a marcat cu o lovitură de cap, potrivit paginii de Facebook a clubului din Gruia. În minutul 74, Aussi a centrat în careu, Serebe a deviat pentru Mohammed Kamara, care a înscris cu un şut din interiorul careului.

Antrenorul Dan Petrescu a început cu Hindrich - Camora (căpitan), M. Ilie, Bolgado, Simao - K. Keita, D. Djokovic, Fică - Korenica, Michael, Deac.

În a doua repriză au început: Gal - Peteleu, Boben, Graovac, Iacob - Artean, Ad. Păun, Filip - Mensah, Serebe, Kamara. Au mai evoluat Aussi,

Rapid Bucureşti a pierdut meciul amical cu FC Voluntari

FC Rapid Bucureşti a fost învinsă de formația de ligă secundă FC Voluntari cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă, într-un meci amical de fotbal, potrivit paginii de Facebook a clubului giuleştean.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Ionuț Andreş (55).

La Rapid au evoluat cu acest prilej şi noile achiziții, Dobre, Njie şi Boupendza.

Antrenorul Marius Şumudică a aliniat echipa: Aioani - Onea, Săpunaru (Gojkovic, 46), Blazek, Braun (R. Maria, 69) - Hromada (Avram, 84), Christensen (Emmers, 56) - Al. Dobre (Hasani, 56), Njie (A. Şucu, 56), Micovschi - Boupendza (Burmaz, 56).