Superliga: Chindia îi face Argeșului cadou un punct

Chindia - FC Argeș 1-1 în etapa 22 din Superliga
Chindia - FC Argeș 1-1 în etapa 22 din SuperligaAgerpres
Chindia Târgoviște și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 1-1, în urma duelului din etapa cu numărul 22 din Superliga.

Statistici Chindia Târgoviște - FC Argeș 1-1

Chindia părea că poate rezolva partida încă din primele minute ale jocului, când elevii lui Toni Petrea au ratat o serie mare de ocazii în fața unui Argeș care s-a prezentat cu o apărare plină de incertitudini.

După ratări semnate de Căpușă, Popadiuc, Șerban și Dulca, Chindia reușea să intre la pauză în avantaj, grație golului înscris de Neguț în minutul 42.

Chiar la debutul reprizei secunde, ocaziile au aparținut tot gazdelor, ai căror jucători nu au reușit să îl învingă pe Straton.

Chindia avea să regrete șansele avute, întrucât atacantul Garita, golgheterul lui FC Argeș, a adus egalarea după o greșeală gravă comisă de portarul Căbuz.

Insistența francezului a adus practic un punct pentru argeșeni, după ce portarul gazdelor, care ieșise la întâmpinare, a vrut să degajeze balonul care l-a lovit pe Garita și l-a lăsat singur cu poarta goală. Atacantul oaspeților a ajuns la 8 reușite în acest sezon.

Scorul final, care a fost stabilit încă din minutul 55 al partidei, o duce pe Chindia pe locul 13 în Superliga, în timp ce argeșenii ocupă poziția 11.