Tennis Tracker: Nadal, în sferturi la Bastad / Cristian o întâlnește pe Bronzetti la Palermo

Tennis Tracker: Jaquelin Cristian
Tennis Tracker: Jaquelin CristianProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

18:25 - ATP BASTAD - Rafael Nadal (38 de ani) ajunge în primul său sfert de finală pe zgură de la Roland Garros, în 2022, după ce a luptat de la 1-4 în setul al doilea pentru a-l învinge pe Cameron Norrie (28 de ani) cu 6-4, 6-4 la Bastad. Citește mai mult aici

17:17 - ATP GSTAAD - Matteo Berrettini (28 de ani) a trecut de Daniel Elahi Galan (28 de ani) cu 6-4, 6-2 într-o oră și 20 de minute la Gstaad.

17:00 - ATP HAMBURG - Holger Rune (21 de ani) a avut parte de un meci simplu la Hamburg, obținând o victorie cu 6-4, 6-3 în fața lui Marco Trungelliti (34 de ani).

07:00 - ATP BASTAD - Tallon Griekspoor vs. Timofey Skatov (12:00), Cameron Norrie vs. Rafael Nadal (15:30)

06:30 - ATP HAMBURG - Arthur Fils vs. Laslo Djere (13:00), Marco Trungelliti vs. Holger Rune (16:00), Alexander Zverev vs. Hugo Gaston (19:30)

06:15 - WTA PALERMO  - Erika Andreeva vs. Ann Li (18:30), Lucia Bronzetti vs. Jaqueline Cristian (21:00)