Tennis Tracker: Victorie spectaculoasă pentru Jaqueline Cristian / Irina Begu, eliminată de Andreeva (17 ani)

Irina Begu
Irina BeguČTK / imago sportfotodienst / IMAGO
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

18:20 - WTA BEIJING - Andreeva (22 WTA) a învins-o pe Begu după ce ploaia s-a oprit. Sportiva în vârstă de 17 de ani a câștigat seturile doi și trei cu același scor, 6-1.

14:50 - WTA BEIJING - Partida dintre Irina Begu și Mirra Andreeva a fost întreruptă în setul secund, la scorul 7-6 (7/5), 1-5.

12:50 - ATP BIJING - Jannik Sinner, liderul ATP, a revenit după ce a pierdut primul set și l-a învins cu 3-6, 6-2, 6-3 pe Roman Safiullin (69 ATP).

În sferturile de finală, favoritul turneului îl va întâlni pe cehul Jiri Lehecka.

12:05 - WTA BEIJING - Jaqueline Cristian a reușit o revenire spectaculoasă în meciul cu Barbora Krejcikova din turul doi China Open de la Beijing. Cristian s-a impus cu 1-6, 6-4, 7-5 după ce a reușit să salveze patru mingi de meci în setul decisiv.

11:55 - Agenția Mondială Antidoping (WADA/AMA) a anunțat sâmbătă că a făcut apel în cazul tenismanului italian Jannik Sinner, numărul unu mondial, autorizat de Agenția internațională pentru integritate în tenis (ITIA) să joace în continuare, după ce a fost controlat de două ori pozitiv la substanța interzisă clostebol, în luna martie. Citește detalii aici.

10:20 - BEIJING WTA - Favorita principală, Aryna Sabalenka (2 WTA) s-a calificat în turul trei fără probleme, trecând cu 6-4, 6-1 de Mananchaya Sawangkaew (187 WTA).

06:10 - BEIJING WTA - Jaqueline Cristian o înfruntă pe Barbora Krejcikova, numărul 10 WTA. Irina Begu o va întâlni pe Mirra Andreeva (22 WTA).

06:05 - BEIJING ATP - Sinner și Medvedev joacă astăzi pe tabloul principal de la Beijing. Italianul îl va întâlni pe Roman Safiullin (69 ATP), iar Medvedev va da piept cu Adrian Mannarino (44 ATP).