Tennis Tracker: Carlos Alcaraz, eliminat. Zverev și Rublev avansează în sferturi / Swiatek se califică

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

21:20 - CINCINNATI ATP - Numărul 1 mondial ATP, italianul Jannik Sinner, a avansat în sferturi după ce adversarul său, Jordan Thompson (32 ATP), s-a retras din competiție.

21:16 - CINCINNATI ATP - Carlos Alcaraz, favoritul nr. 2, a fost eliminat de Gael Monfils în trei seturi, 6-4, 6-7 (4/7), 4-6. Este prima înfrângere pe care Alcaraz o suferă în fața francezului (ATP 46). În precedentele două dueluri, Alcaraz s-a impus fără emoții, de fiecare dată în două seturi.

20:31 - CINCINNATI ATP - Alexander Zverev, favoritul numărul 3, a avansat în sferturile de finală după ce a trecut de spaniolul Pablo Carreno-Busta (513 ATP), scor 7-5, 7-6 (8/6).

20:25 - CINCINNATI WTA - Favorita principală, Iga Swiatek, a obținut o calificare în două seturi identice, 6-2, în fața ucrainencei Marta Kostyuk (WTA 21).

20:20 - CINCINNATI ATP - Rublev s-a calificat în sferturile de finală în două seturi, trecând cu 7-6 (7/5), 6-1 de Brandon Nakashima.

11:20 - Coco Gauff şi Elena Rybakina, eliminate în turul secund la Cincinnati. Detalii aici.

07:17 - Ploaia face probleme la Cincinnati. Mai multe meciuri au fost întrerupte, printre care și cel al lui Alcaraz. Detalii aici.

06:25 - WTA - SIMPLU, Cincinnati (SUA), suprafață dură: La ora 18:00 se vor disputa următoarele meciuri: Andreeva M. vs. Paolini J., Badosa P. vs. Putintseva Y., Pegula J. vs. Muchova K., Sabalenka A. vs. Svitolina E., Samsonova L. vs. Avanesyan E., Shnaider D. vs. Fernandez L., și Swiatek I. vs. Kostyuk M. Meciul dintre Wozniacki și Pavlyuchenkova a fost întrerupt la 5-7, 2-4, precum și partida dintre Zheng și Frech, 6-1,5-4.

Potapova - Paolini 6(2) - 7(7), 3-6.

06:20 - ATP - SIMPLU, Cincinnati (SUA), suprafață dură: La ora 17:00 se vor desfășura meciurile între Hurkacz H. și Cobolli F., Nakashima B. și Rublev A., Shelton B. și Marozsan F., Sinner J. și Thompson J., Tiafoe F. și Lehecka J., Zverev A. și Carreno-Busta P. Meciul dintre Monfils G. și Alcaraz C. a fost întrerupt la scorul de 4-6, 6(3) - 6(1). La ora 18:00 se va disputa meciul între Ruud C. și Auger-Aliassime F.